Hledání na stránkách
Navigace na stránkách
Předchozí: Mapa stránek

Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

pořádá rudický Klub důchodců ve středu 11. prosince v 15 hodin v Dělnickém domě (plakát).

Ve středu 22. května uspořádal rudický Klub důchodců zájezd do Vamberka, Častolovic a Litomyšle. Program, ketrý organizoval náš zkušený průvodce z Větřáku Honza Dobeš, obsahoval návštěvu muzea paličkované krajky ve Vamberku, prohlídku interiérů a minizoo na zámku Častolovice a exkurzi do minipivovaru Veselka v Litomyšli. Ranní déšť a zima nevěstily nic dobrého, ale ve Vamberku kupodivu nepršelo, na zámku se to dalo vydržet, oběd v restauraci U Hubálků byl vynikající a návštěva minipivovaru byla zajímavá i poučná. Za zdařilý zájezd děkujeme a přinášíme pár fotografií.
Ve čtvrtek 11. října uspořádal rudický Klub důchodců tradiční posezení v Dělnickém domě. Akce se zúčastnil i pan starosta, kterého pěkně vytáčely na parketu naše aktivní seniorky. Hudbu obstaral pan Závodník z Blanska, o výzdobu sálu, občerstvení a bohatou tombolu se postaraly členky klubu. Za hezké odpoledne jim patří poděkování! Několik obrázků můžete shlédnout zde.

do Telče s prohlídkou zámku a zámecké zahrady, a do Třeště na výstavu betlémů (několik fotek z vydařeného zájezdu je zde).
rudických seniorů uspořádal Klub důchodců ve středu 14. prosince. Téměř zaplněný a krásně vyzdobený sál shlédl vystoupení dětí z rudické školy, které pod vedením paní ředitelky Klaibové seniorům zazpívaly, zahrály na flétny a zatančily. Bohatá tombola a společné zpívání koled pak bylo příjemným zakončením hezkého předvánočního odpoledne. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

proběhlo tradičně v sále Dělnického domu v Rudici, tentokrát v úterý 4. října. Pohoštění, tombola, hudba, kterou opět obstaral pan Závodník z Blanska, to vše přispělo k dobré náladě rudických seniorů. Několik fotografií z akce nám poslal pan Dobeš - děkujeme!

Jiřinkové posezení v obrazech...

na hrad Svojanov, do Ležáků a do Poličky. Fotografie ze zájezdu najdete zde.
Zájezd pod vedením Boženky Nejezchlebové, při kterém jsme navštívili ještě za pěkného počasí přehradu Slezská Harta, Muzeum vidlí v Lichnově a za deště vrch Cvilín u Krnova s poutním kostelem sv. Matky Boží, se vydařil. Změna počasí nám nemohla pokazit dobrou náladu, kterou jsme završili v cukrárně v Kravařích. Těšíme se na další zájezd, který by měl být někdy v září. Fotky najdete v pokračování i ve Fotogalerii.
rudických seniorů organizoval jako obvykle Klub důchodců, a to skvěle. Vše za 1, výběr hudby (pan Závodník), občerstvení, tombola, v závěru společné pozpívání, nemělo to chybu. S pozdravem pro paní Resovou na rehabilitace přinášíme pár fotek (pokud to ještě funguje).

Ve středu 7. října uspořádal rudický Klub důchodců tradiční podzimní Jiřinkové posezení. Hudbu k poslechu i k tanci obstaral pan Závodník, členky klubu zařídily občerstvení i bohatou tombolu. Akce proběhla ke spokojenosti všech účastníků, kteří se už těší na další, tentokrát předvánoční posezení. V pokračování i v galerii najdete několik fotografií.

V středu 16. září uspořádal rudický Klub důchodců zájezd do Mikulova. Účastníci prošli s průvodkyní historické centrum města, které je městskou památkovou rezervací, navštívili zámek, shlédli židovský hřbitov a fyzicky zdatnější absolvovali i výšlap Křížovou cestou na Svatý kopeček. Zájezd byl úspěšný a organizátorkám patří poděkování. Obrázky jsou opět v pokračování a ve fotogalerii.

uspořádal rudický Klub důchodců pod vedením paní Ireny Resové 27. května 2015. Navštívili jsme kroměřížský Arcibiskupský zámek, Podzámeckou zahradu a Květnou zahradu. Příjemná polední přestávka s obědem byla v hotelu s minipivovarem Černý orel na Hlavním náměstí. Přes hrozivé mraky k nám bylo počasí nakonec milostivé a zájezd se vydařil k všeobecné spokojenosti. Výběr z fotografií najdete opět v pokračování i v galerii.

rudických seniorů proběhlo tentokrát na apríla. Nechyběla hudba, tanec, občerstvení ani tombola. Tentokrát nám hrál a zpíval pan Jiří Rychnovský z Blanska. Nálada byla výborná, jak je vidět i z obrázků v pokračování. Poděkování patří obětavým pořadatelkám.

v sále Dělnického domu 10. prosince - jako již tradičně nás přišly pobavit a hlavně předvést co se naučily děti z rudické školky a školy. Počet vystoupení byl ohromný, na fotkách v pokračování je jenom zlomek programu. Škoda, že děvčata z aerobiku s Anetou tancovala tak vehementně, že se mi na fotkách rozmazala. Zato na závěrečné fotce se podařilo zachytit (snad) všechny obětavé pořadatelky, jimž tímto děkuji za sebe i ostatní seniory. Byl to hezký předsváteční večer, ze kterého jsme se jen neradi rozcházeli s přáním hezkých vánočních svátků. JK

rudických seniorů proběhlo ve středu 8. října. I na něm byla proti jiným letům menší účast, daná značnou nemocností. Výzdoba sálu byla krásná, tombola bohatá a pan Zábojník hrál k poslechu i tanci výborně. Těm, co nemohli přijít, přejeme brzké uzdravení (JK).

1. října uspořádal Klub důchodců tradiční podzimní zájezd, tentokrát na Jižní Moravu. Navštívili jsme Benediktýnský klášter v Rajhradě, poobědvali a poseděli v hospodě U Bartošů v Lanžhotě se známými zpěváky Moravanky manžely Osičkovými a prohlědli si alespoň zběžně muzeum, kostel a jeden z vinných sklípků v obci Vrbice, která letos zvítězila v krajském kole soutěže o Vesnici roku. Počasí nám silně nepřálo, ale i tak byl zájezd úspěšný. Fotografie i s popiskami si můžete prohlédnout v pokračování nebo podrobněji ve fotogalerii. Na Vrbici se už ale opravdu fotit nedalo... (JK)

dopadl i díky překrásnému počasí výborně. Návštěva kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou, exkurze v jedné z posledních sklářských hutí s výrobou a galerií uměleckého skla v Karlově, Nové Město na Moravě a jeho Muzeum Vysočiny, a závěrem prohlídka Pohádkové vesničky v Podlesí u Sněžného, to vše bylo velmi zajímavé, takže senioři byli určitě spokojení. Za podporu děkujeme obci, za organizaci opět paní Resové. Fotografií je tentokrát trochu víc (z celkem 240 jsem vybral alespoň 50 ilustračních), takže je uvidíte nejen v pokračování, ale můžete se k nim vrátit i ve fotogalerii (JK).

Každoroční posezení seniorů se starostou obce proběhlo ve středu 23. dubna. Starosta seniory informoval především o záměrech obce ohledně nákupu energií, výstavby nové kanalizační sítě, oprav vodovodního řádu, sběru a třídění domovního odpadu a dalších aktivitách, mezi kterými zaujala i plánovaná účast naší obce v soutěži o Obec roku. Po zodpovězení řady dotazů došlo na malé občerstvení a promítání historických i novějších filmů ze života obce.

Tradiční akci uspořádal rudický klub důchodců ve středu 2. dubna. K poslechu i tanci hrál pan Závodník, nechyběla bohatá tombola ani občerstvení. Sál Dělnického domu byl zcela zaplněný, vypadá to, že seniorů spíš přibývá... Příjemné popovídání, trocha zdravého pohybu a procvičení hlasivek, ani se nechtělo domů. Několik obrázků z povedené akce najdete v pokračování.

rudických důchodců proběhlo ve čtvrtek 12. prosince. Krásně vyzdobený a zaplněný sál Dělnického domu přivítal účinkující, děti z rudické školy, které zazpívaly i zahrály koledy a předvedly aerobikové vystoupení Šmoulů s Anetou. Podvečerní setkání, zpestřené bohatou tombolou, se všem moc líbilo (viz fotografie v pokračování).

Začátek října patří již tradičně Jiřinkovému posezení Klubu důchodců, a již tradičně se o hudební doprovod stará duo Peterka & Krška. Co dodat - "televizní hvězdy" ze Šlágru se ukázaly opět v tom nejlepším světle, zábava byla výborná, společné pozpívání na závěr nemělo chybu...děkujeme!

Opět přinášíme pár fotek v pokračování a tentokrát i jednu písničku z repertoáru "Veselé dvojky": "V Černé hoře pod zámkem".

Prosím všechny rudické seniory, kteří mají zájem o aktuální informace o akcích, jako jsou například čtvrteční vycházky nebo přátelská posezení, aby na moji adresu oznámili svoji nebo zprostředkovanou (např. mladých nebo sousedů) kontaktní e-mailovou adresu. JK

Ve čtvrtek 14. března uspořádal rudický Klub důchodců tradiční Předvelikonoční posezení. Téměř zaplněný sál Dělnického domu vytvořil příjemnou atmosféru také díky skvěle hrající dvojici Peterka & Krška. Občerstvení, tanec, zpěv i bohatá tombola, to vše přispělo ke spokojenosti rudických seniorů. V pokračování najdete opět několik fotek.

Stalo se již hezkou tradicí, že v předvánočním čase uspořádá rudický Klub důchodců posezení v sále Dělnického domu. Letos připadlo na čtvrtek 13. prosince, a jako vždy bylo zpestřeno vystoupením dětí z rudické školky i školy. Zvlášť zaujalo perfektní taneční vystoupení "Zumba", hezky nacvičené pásmo dětí z mateřinky a sborový zpěv rudických členů jedovnické ZUŠ. Je vidět, že mimoškolní výchova je v Rudici na vysoké úrovni. Několik záběrů z programu najdete v pokračování.

rudických seniorů proběhlo letos ve čtvrtek 4. října v Dělnickém domě. Krásně vyzdobený sál, perfektní hudební produkce oblibené dvojice Peterka a spol., příjemné pohoštění a bohatá tombola, to vše přispělo ke spokojenosti seniorů, kteří se však dokázali bavit jako junioři - nebo ještě lépe! Malá ukázka z hezkého odpoledne je na fotografiích v pokračování.

Ve středu 19. září uspořádal Klub rudických důchodců další z poznávacích zájezdů, tentokrát do Olomouce, Bystrovan a jako bonus do Muzea tvarůžků v Lošticích. Zájezd jako obvykle perfektně vedla zkušená cestovatelka paní Irena Resová. I přes nepřízeň počasí se zájezd vydařil - návštěva Arcibiskupského paláce v Olomouci, Svatováclavské katedrály, arboreta Přírodní ráj Bystrovany (sice v dešti) a nakonec velmi zajímavého "srdce hanáckých tvarůžků" rozhodně stála za to. Organizátorům děkujeme a budeme se těšit na jarní zájezd. JK (několik obrázků viz dále)

Ve čtvrtek 31. května uspořádal rudický Klub důchodců zájezd do překrásného kraje na severozápad od Poličky, kterému vévodí soukromý zámek Nové Hrady. Pískovcové skály, zajímavý nový kostel v Budislavi, vlastní nádherně opravený zámek, jedinečné muzeum cyklistiky, skalní obydlí ve Zderazi a mnoho dalších přírodních i jiných zajímavostí, to vše bylo k vidění - něco málo z toho můžete shlédnout na obrázcích v pokračování. Zájezd se vydařil a spokojení senioři se už těší na další. Díky organizátorkám!

proběhlo ve středu 28. března. Tradiční akce se zúčastnilo přes 60 rudických včetně několika vzácných hostů - rodáků. Příjemná zábava s hudbou, tancem, tombolou a pohoštěním, prohlížení historických i nových fotografií ze společných akcí, to vše zpříjemnilo rudickým seniorům předsváteční čas. V pokračování je opět výběr několika obrázků z akce, které ukazují, že i senioři to umí pořádně rozjet...

Klubu důchodců proběhlo 15. prosince v sále Dělnického domu. Hezké vystoupení dětí z rudické školy a školky a ze ZUŠ Jedovnice, příjemné pohoštění, bohatá tombola, zpívání koled, to vše vytvořilo příjemnou odpolední atmosféru této tradiční akce rudických seniorů. Pořadatelům i účinkujícím patří velký dík. Obrázky z akce opět najdete v pokračování.

ve středu 21. září, tentokrát do Litomyšle a na hrad Svojanov. Zájezd byl zajímavý i poučný, to první hlavně zásluhou skvělé průvodkyně zámkem v Litomyšli, která nezapřela hereckou průpravu, to druhé pak díky studentu historie, prasynovci Marušky Kuncové, jehož znalosti Litomyšle by vydaly na encyklopedii. Příjemný podvečer na hradě Svojanov byl hezkou tečkou za povedeným zájezdem.

Ve čtvrtek 19. května uspořádal rudický KD zájezd do Plumlova, Prostějova a Dubu nad Moravou. Účastníci měli možnost shlédnout zajímavé prostory plumlovského zámku, nádhernou secesní radnici a divadlo v Národním domě v Prostějově, a slavný poutní chrám Panny Marie v Dubu nad Moravou. Asi největší dojem na nás zanechal Prostějov, který jakoby stále udržoval ty nejlepší národní tradice z počátku minulého století - dodnes je v centru mnohem více příjemných obchůdků, cukráren a vinoték, než asijských bister. Velmi příjemné bylo také naše seznámení se zajímavým a skvělým člověkem, farářem poutního chrámu v Dubu nad Moravou, PhDr. P. Janem Kornekem. Poděkování za bezchybnou organizaci patří duši rudických zájezdů, paní Ireně Resové. Slideshow ze zájezdu opět najdete v pokračování, samotné fotografie jsou zde.

uspořádal Klub rudických důchodců 28. prosince místo obvyklé čtvrteční vycházky. Sešli se, pojedli výtečné řízky se salátem, popili, poklábosili, zazpívali si s harmonikou i bez a někteří (nebo některé) si i zatancovali. Prostě spokojenost.

Klubu důchodců v Dělnickém domě proběhlo v pátek 17. prosince. Hezké vystoupení žáků rudické školy, vedených paní učitelkou Martináskovou, pohoštění, tombola, společný zpěv koled a vystoupení oblíbených Knírů, to vše přispělo k příjemné předvánoční náladě. Ocenění zaslouží i právě dokončená oprava topení a obětavost všech, kdo se se podíleli na úklidu sálu a přípravě akce. Několik fotografií najdete v pokračování.

  • Oznamujeme všem seniorům, že od září byly obnoveny čtvrteční vycházky do blízkého i vzdálenějšího okolí. Bližší informace jsou zveřejňovány v předstihu na vývěsních tabulích.
  • Připravujeme výjezdní vycházku do předvánoční Prahy.
  • Upozorňujeme všechny seniory na zahájení společenských odpoledních setkání v Obřadní místnosti Dělnického domu v Rudici. Setkání budou vždy v sudých týdnech, ve středu v době od 14 do 17 hod. První setkání s Vámi se uskuteční dne 11. listopadu. Na programu bude přednáška pracovníka České policie – Obrana seniorů a ochrana  jejich majetku.
  • Výbor KD připravuje na 15. prosince 2009 „Předvánoční posezení“ v DD Rudice. V programu vystoupí žáci LŠU.

Na všechna setkání Vás srdečně zve výbor KD.

uspořádal rudický klub důchodců 16. září 2009. Poděkování patří obětavé organizátorce paní Ireně Resové. Obrázky ze zdařilé akce si můžete promítnout zde, nebo prohlédnout ve .

Tradiční čtvrteční vycházka 19. února se tentokrát uskutečnila do Křtin. Asi 6 km cesta zasněženým lesem byla příjemná, sluníčko svítilo a 14 účastníků bylo naprosto spokojeno. Po občerstvení U Farlíků následoval návrat domů busem. Fotky z vycházky v pokračování...

Dne 4. března 2009 v 16 hod. se v Dělnickém domě bude konat estrádní vystoupení souboru „Radost" z Blanska. Současně bude instalována výstavka ručních prací - vyšívání. Akce je pořádána v rámci spolupráce s KD v Blansku. Zveme všechny občany, vstupné je 10 Kč.

Předvelikonoční posezení se uskuteční 2. dubna 2009 v 15 hod. v DD Rudice. K tanci i poslechu bude provázet „Duo Peterka - Krška". Občerstvení a tombola zajištěny. Zveme všechny občany. Vstupné 25 Kč.

V měsící květnu připravujeme pro rudické seniory zájezd za pamětihodnostmi Jihomoravského kraje. Podrobnosti budou upřesněny místním rozhlasem.

také najdete pár obrázků z jedné z pravidelných vycházek do okolí Rudice.

Návštěvu nově otevřených prostor v Křtinském údolí uspořádal v květnu 2008 Klub důchodců Rudice. Senioři si mohli prohlédnout kdysi přísně utajované podzemní velitelství čs. armády a v druhé části prohlídky zbytky německé podzemní továrny na letecké motory.

SetkáníJarní setkání představitelů obce a rudických seniorů se stalo milou tradicí. To letošní bylo uspořádáno zásluhou rudického SPOZ 29. dubna 2008 v sále Dělnického domu. Za hojné účasti rudických seniorů promluvil starosta o úspěších i problémech obce, zodpověděl řadu písemných dotazů a reagoval i na připomínky z pléna, z nichž nejrozsáhlejší přednesla paní Matušková ohledně možností zlepšení dopravní obslužnosti obce, zvláště vzhledem ke starším a pohybově handicapovaným občanům, jakož třeba i pro matky s malými dětmi. Po občerstvení bylo promítnuto několik filmů se vztahem k Rudici, přítomné pamětníky zřejmě nejvíce zaujaly dva dnes už historické snímky o doktoru Vašíčkovi z Jedovnic.

Klubu důchodců dne 13. března 2008, spojené s kulturním programem, zpěvem i tancem.

uspořádal rudický Klub důchodců 27. září 2007. Počasí moc nepřálo, střídavě pršelo a bylo i dost zima, ale nakonec ve sklípku bylo fajn.

Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest