Hledání na stránkách
Navigace na stránkách
Předchozí: Mapa stránek

Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka


Letošní rozsvěcení vánočního stromu v Rudici se uskuteční netradičně pouze formou historicky prvního rudického živého přenosu na http://www.rudice.cz/stromecek.

Začínáme v sobotu 28. listopadu v 17:00. Uvařte si svařáček či něco teplého a můžete sledovat z domova.

Pokud by náhodou došlo k přerušení přenosu, klikněte na odkaz znovu.


Fotografujete rádi? Byli jste na nějaké pěkné akci, kterou pořádala obec, a fotili jste ji? Máte zajímavé snímky Rudice a jejího okolí, umělecké i zcela obyčejné? Tak právě Vás hledáme.


Obec Rudice připravuje pro rok 2020 vydání stolního kalendáře, který bude doplněn právě o takové fotografie. Proto voláme amatérské i profesionální fotografy, školu, školku, spolky a sdružení:


„Poskytněte nám své snímky a přispějte tak ke zdárné realizaci zamýšleného projektu.“


dne 4.12.2018 pro celou obec Rudice (oznámení).
Obecní úřad bude ve středu 7. a 14. listopadu z provozních důvodů uzavřen.
Zákaz vstupu do lesa po vichřici, platí do 30.11.2017 (text k zobrazení zde).
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se uskuteční:

v pátek 20. října 2017                                   od 14,00 hodin do 22,00 hodin

v sobotu 21. října 2017                                 od   8,00 hodin do 14,00 hodin

v budově Základní školy a mateřské školy Hugo Sáňky Rudice (v jídelně v přízemí).

 

Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních důvodů, okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost (tel. 516443528). V tomto případě okrsková volební komise vyšle k voliči dva své členy s přenosnou volební schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky.

 

Upozornění pro voliče v Jm kraji (ke stažení v PDF zde).

V pátek 16.6. bude v obci Rudice v částech Dědina a Hajce probíhat deratizace v kanalizační síti - pokládka návnad do kanalizačních šachet proti potkanům.

V pondělí 19.6. bude obecní úřad z technických důvodů uzavřen. Děkuji za pochopení. Starosta obce

Dnes ve čtvrtek 1.6., po výměně zařízení v horním vodojemu v Hajcích spojené s pracemi na úpravě vodovodního řádu, bylo spuštěno nové tlakové pásmo pro oblast Rudice TUMPEREK. Tímto dochází k trvalému navýšení tlaku ve vodovodním potrubí pro tuto oblast po několika desetiletích! Prosím majitele nemovitostí na Tumperku o kontrolu vnitřních zařízení spojených s vodovodním řádem, zda navýšení tlaku nepůsobí problémy či poruchy. Pokud ano, toto můžete nahlásit starostovi obce, popřípadě přímo na Vodárenskou akciovou společnost a.s., Boskovice. Doufám, že zkvalitnění dodávky pitné vody bude sloužit ke spokojenosti všech uživatelů.

Roman Šebela
starosta obce Rudice
na slavnostní otevření nové Stanice Jednotky sboru dobrovolných hasičů Rudice a Speleologické záchranné stanice Morava v sobotu 20. května ve 14 hodin. Slavnost proběhne ve dvoře Obecního úřadu (plakát).

stromek

Obec Rudice přeje všem občanům a návštěvníkům hezké prožití vánočních svátků a mnoho štěstí

v roce 2017!

Roman Šebela, starosta obce

 

Zítra ve středu 19.10. bude obecní úřad z technických důvodů uzavřen! Děkuji za pochopení. Starosta obce.

pro oblast celého Tumperku ve čtvrtek 22.9. v době od 8, ale nejdéle do 19 hod. (montáž nové trafostanice).
37. týden 12.9. - 18.9.2016: Stavební příprava podkladů komunikací pro finální povrchy, opravy vodovodních přípojek, vyrovnání poklopů kanalizace, vody, plynu, opravy obrubníků.
38. a 39. týden 19.9. - 30.9.2016: Pokládání finálních povrchů komunikací v dotčené části obce - Tumperek + ulice Pod kovárnou.
Průběžně budou probíhat práce na kabelizaci elektrické sítě nízkého napětí a dláždění chodníků.

Od pondělí 22.8. bude v ulicích na Tumperku probíhat frézování vozovek. Budou se frézovat ulice Tumperská, 1. ulice, K propadání, Hornická, Zahradní a Pod kovárnou. Prosíme o přeparkování vozidel.

Obecní úřad bude od 1.8. do 5.8. uzavřen.
V pondělí 25.7. bude v ulicích Šoušovecká, Malokřtiny a Ke kapličce na Tumperku od 8 do 18 hodin přerušena dodávka pitné vody z důvodu výměny vodovodního řádu. Cisterna s vodou bude přistavena u požární nádrže.

Prosím účastníky letošních hodových slavností, kteří pořizovali fotografie, aby mi nějaké poslali k uveřejnění na rudických stránkách, třeba pomocí některé z úschoven a s odkazem na e-mail administrace. Děkuji předem. JK

Havarijní služba RWE obnovila dodávku plynu do domácností. V případě problémů s plynem volejte telefonní číslo 1239.

Výše poplatků za odpady a ze psů se v roce 2016 nemění. Obecně závazné vyhlášky č. 1/2015 (odpady) a č. 2/2012 (psi) zůstávají v platnosti i v letošním roce. Způsob a termíny úhrady najdete v komentáři zde (ke stažení v PDF zde).

Poznámka: Zaplacení poplatku za TDO na rok 2016 lze na sběrném dvoře prokázat příjmovým dokladem vydaným OÚ Rudice. V případě platby bankovním převodem pak potvrzením o zaplacení, které je k vyzvednutí na OÚ Rudice v úřední hodiny, nebo výpisem z účtu.

Z důvodu nemoci se polední menu začne vydávat od středy 13.4. Restaurace se omlouvá a děkuje za pochopení.
Zítra ve čtvrtek 24.3.2016 bude od 10 hod. prováděno strojové čištění komunikací. Prosíme o přeparkování vozidel mimo komunikace.
Z důvodu přepojování dešťové kanalizace bude zítra ve čtvrtek 24.3.2016 uzavřen vjezd do ulice Tumperská ze směru od "Dědiny".
Z důvodu poruchy na dolním vodojemu došlo 11.3. k přerušení dodávky pitné vody v obci. Vodojem v Hajcích je nyní doplňován pro obnovu dodávky pitné vody pro Dědinu a Tumperek, která bude zajištěna během soboty 12.3. Občany na Tumperku prosíme o trpělivost.
Od soboty 6. 6. do neděle 7. 6. 2015 proběhne výluka na linkách 231 a 232 v Lažánkách z důvodu pokračujících stavebních činností:

Linka 231 pojede obousměrně po odklonové trase Blansko – Olomučany – Rudice dle výlukového jízdního řádu. Spojení do zastávky Blansko, Lažánky, Márovky budou zajištěny mimořádnými spoji pouze v úseku Blansko, aut. st. a Blansko, Lažánky, Márovky. Mimořádné spoje odjíždějí z Blanska, aut. st. ze stanoviště 9.

Linka 232 pojede obousměrně po odklonové trase Blansko, aut. st. – Olomučany – Rudice – křižovatka do Vilémovic dle výlukového jízdního řádu.

Zítra ve středu 3.6.2015 v době od 7 do 14 hodin bude z důvodů výkopových prací na kanalizaci omezena dodávka pitné vody v oblasti Vinohrádku, ul. Pod kovárnou a ul. Na újezdě. Starosta
Dnes zahrají KNÍŘI všem dárcům, kteří zakoupením symbolických kvítků měsičku lékařského dali najevo svoji účast s postiženými touto zákeřnou chorobou. Hraje se podle počasí buď před Dělnickým domem nebo v sále od 18 do 20 hodin.

Ve čtvrtek 5.3.2015 od 17.30 hodin se v Dělnickém domě uskuteční veřejné představení projektu nové kanalizace  a kabelizace nízkého napětí včetně přípojek - 1. etapa pro oblast Tumperek v roce 2015 za účasti zástupců Svazku vodovodů a kanalizací, Vodárenské a.s., projektantů a obce. Zde najdete text informačního dopisu, který odeslal starosta obce všem občanům, jejichž nemovitostí se bude tato etapa týkat, dne 2. března 2015.

Zveme všechny občany především z části Tumperek, aby se přišli seznámit s uvedenou problematikou a položit případné otázky.

Z technických důvodů bude muzeum Větrný mlýn v sobotu 24.1.2015 uzavřeno!

OBEC RUDICE PŘEJE VŠEM SVÝM OBČANŮM I NÁVŠTĚVNÍKŮM ŠŤASTNÉ VÁNOCE A RADOSTNÝ ROK 2015!

Roman Šebela, starosta obce

bude v sobotu 20.9. z technických důvodů uzavřena. Nahradní termín v případě přiznivého počasí ve středu 24.9.  17 - 18 hod.

Z důvodu plánovaných prací a oprav na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie
v celé obci Rudice v pondělí 8. září od 7 do 17 hod. E.ON děkuje za pochopení.

Z tohoto důvodu bude v pondělí rovněž uzavřen obecní úřad.

V pondělí 18.8. se NEBUDE vypínat proud. Budou také otevřeny obě prodejny COOP. Vypnutí proudu se odkládá na neurčito a bude včas oznámeno vyhláškou.
V lednu a v únoru 2014 budou možné prohlídky jen pro skupiny, a to po objednání předem na tel. č. 602 729 084.
původně plánované na 6. července, jsou z technických důvodů zrušeny!

Diakonie Broumov ve spolupráci s obcí Rudice vyhlašuje sbírku pomoci oblastem, postiženým povodněmi. Sbírka bude probíhat ve čtvrtek 13. června v 9 hodin, bližší podrobnosti čtěte zde.

Obec Rudice zve v sobotu 1. června všechny občany a příznivce Rudice na českou část přeshraničních slavností HUMAN. Zahájení bude ve 14 hodin u jezírka Bílá nad Šístým. Premiérové provedení hudební skladby HUMAN předvede Dechový orchestr mladých Staatz a folklórní soubor Rudická mládež. Po odhalení uměleckého díla manželů Kainzových budou slavnosti pokračovat v Sadě pod lípou, kde bude hrát cimbálová muzika Ječmínek z Malé Hané (Konice).


Slavnost se koná za každého počasí, v případě trvalého deště bude přemístěna do sálu Dělnického domu.

Informaci doplňujeme původní tiskovou zprávou, přeloženou do češtiny.

Kulturní památka větrný mlýn v Rudici postoupila do hlasovacího kola soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2012 v kategorii velké stavby. Hlasování formou SMS proběhne od 1. do 24. května 2013.


SMS hlasy pro náš větrný mlýn posílejte ve tvaru HLA PAMATKY 18 na telefonní číslo 900 77 06.


SMS zprávu můžete psát jak velkými, tak malými písmeny (bez diakritiky). SMS zprávu lze odeslat z jednoho mobilu JEN JEDENKRÁT. Cena SMS zprávy je 6,- Kč (vč. DPH).

Bližší informace o hlasování a dalších památkách v soutěži včetně aktuálního počtu obdržených hlasů naleznete na stránkách http://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen vítězům proběhne v červnu.

Dne 12.3.2013 bude přerušena dodávka elektrické energie (plánované údržbové a revizní práce) do naší školy. K přerušení dojde už od 7.00 do 13.00 hodin (plánované ukončení). Z tohoto důvodu bude ukončena výuka v MŠ i ZŠ ve 12.00 hodin. Děti budou mít zajištěnou pouze svačinu, nikoliv oběd. Děkujeme za pochopení. Klaibová Lenka

HZS JMK ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje a Krajskou hygienickou stanicí JMK zveřejňuje varování ředitele KHS JMK, týkající se žádoucího chování veřejnosti při nakládání s lihovinami neznámého původu - čtěte zde.

Nadále platí naše varování ohledně dětí:

V našem okolí (v obci Niva i jinde) se vyskytl člověk, který lákal děti do auta na cukrovinky. Zatím se žádné nalákat nedalo, ale i tak buďte obezřetní, své děti varujte a jakýkoliv podobný případ hlaste na OÚ nebo přímo PČR.

Dne 1.9.2012 vstoupil v platnost nový zákon č. 201/2012 Sb o ochraně ovzduší, který má za cíl zajistit kvalitu vnějšího ovzduší na úrovni, která nepředstavuje zdravotní rizika. Jednou z nových povinností, kterou tento zákon zavádí pro občany vlastnící kotel na tuhá paliva nad 10 kW, je provedení odborné kontroly technického stavu tohoto zařízení, a to do konce roku 2016.

Přestože topná sezóna teprve začíná, je v Rudici opět často cítit silný zápach spalovaného odpadu. Přitom zdroj lze zjistit rychle a jednoduše - stačí se podívat na komíny.

Soutěžní komise vybrala náš větrný mlýn do hlasovacího kola soutěže o nejlépe opravenou kulturní památku JMK v roce 2011. Teď je to jen na nás, vážení občané a přátelé Rudice. Pošlete svůj hlas formou SMS této památce ve tvaru HLA PAMATKY 17 na telefonní číslo 900 77 06. SMS zprávu můžete psát jak velkými, tak malými písmeny (bez diakritiky). Každou zprávu lze odeslat z jednoho mobilu JEN JEDENKRÁT. Cena SMS zprávy je 6,- Kč (vč.DPH). Pozor, hlasování končí 31. března a jde o hodně (i peněz)! Bližší podrobnosti a také jak si stojíme ve srovnání s konkurencí najdete na této stránce.

Na našich stránkách můžete nově shlédnout nebo si stáhnout krátký film o této opravě, a komu unikl televizní šot, najde ho pod tímto odkazem.

Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest