Hledání na stránkách
Navigace na stránkách
Předchozí: Mapa stránek

Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka


V anketě fotbalisty roku 2018 v okrese Blansko byli oceněni i rudičtí sportovci:

Osobností roku 2018 se stal předseda TJ Sokola Rudice pan Jaromír Janíček.

Na osmém místě mezi dospělými hráči skončil hráč TJ Sokola Rudice Jan Matuška ml.

V kategorii žáci skončil na prvním místě odchovanec Rudice, nyní hráč FK Blansko, Dominik Zouhar.

Po vítězství v poháru OFS a vítězství v okresním přeboru OFS Blansko přišlo i ocenění individuální. V anketě fotbalista roku 2016 se umístil hráč Rudice Jan Matuška ml. na krásném 6. místě. V zámeckém skleníku v Boskovicích mu ceny předávali předseda ČUS Blansko p. Josef Vrba a starosta Rudice p. Roman Šebela (foto v pokračování).

Rudičtí fotbalisté slaví po 25 letech postup do vyšší třídy a po 13 letech se vracejí do krajské soutěže. Pro letošní sezónu se stali také vítězi poháru OFS Blansko.

Od pátého kola jsme se usadili v čele tabulky a úspěšně jsme to dotáhli až do konce soutěže s celkovým počtem 62 bodů (20x výhra, 2x remíza, 4x prohra, skóre 87:35). Na postupu se podílelo 25 hráčů, kteří se v průběhu sezóny vystřídali na hřišti.

Je zapotřebí poděkovat všem hráčům a funkcionářům. Také lidem, co se podílejí na pořádání domácích zápasů a všem, kteří se starají o areál a chod klubu. V neposlední řadě patří velký dík předsedovi Sokola panu Janíčkovi. Dlouho jsme přemýšleli, jestli kraj přihlásit, protože to bude dost velké finanční zatížení. Nakonec jsme se rozhodli, že to zkusíme a dáme šanci hráčům, kteří si postup „vykopali“, ať si zkusí vyšší soutěž. Byly bychom rádi za jakoukoli podporu naší kopané. Víme, že v dnešní době nikdo do sportu investovat nechce, protože to nemá žádnou návratnost, ale doufáme, že se třeba najde někdo, kdo by chtěl zviditelnit svoje jméno a přispět třeba do tomboly, nebo by nám pomohl s materiálním vybavením.

Dne 15.1. proběhlo v boskovickém Zámeckém skleníku vyhlášení 13. ročníku ankety fotbalista okresu Blansko za rok 2015, pořádané OFS Blansko. Z našeho oddílu byli oceněni dva hráči, a to Michal Šenk, který se umístil ve fotbalové "jedenáctce" na osmé příčce, a Jan Matuška ml., který vyhrál dorostence roku. Blahopřejeme (a přinášíme fotku obou borců).

Hodnocení sezóny 2014/2015 očima trenérů rudické mládežnické kopané s výhledem do budoucnosti najdete zde, obrázek mužstva v pokračování.

Rudičtí starší žáci pod vedením trenérů J. Stupinského a J. Buchty nepoznali v základní části soutěže hořkost porážky. Všechny zápasy vyhráli, jednu remízu odvezli z Vysočan. V podzimní části z deseti zápasů 9x výhra, 1x remíza, skóre 89:11 a 1. místo v tabulce. Tabulka se po odehrání podzimu rozdělila na horní a spodní část. První čtyři mužstva budou bojovat o vítěze okresního přeboru s prvními čtyřmi mužstvy z boskovické skupiny. Postupně se dvoukolově utkáme s Loučkami, Svitávkou, Drnovicemi a Knínicemi.  První utkání v Dolních Loučkách jsme s přehledem zvládli výsledkem 4:10 (0:5).

Další zápasy dle rozpisu na stránkách rudické kopané.

proběhly v sobotu 19. července na hřišti TJ Sokol Rudice. Turnaj v malé kopané vyhrálo mužstvo Orel Kotvrdovice, když ve finále rozstřílelo Jedovnice 5:1, exhibiční utkání legend Zbrojovky Brno proti "starým pánům" z Rudice vyhráli prvně jmenovaní suverénně 9:2. Ovšem naši taky ukázali kus umění, když dokázali v následném penaltovém souboji 5x překonat legendárního brankáře Zbrojovky Josefa Hrona. Nesoustředěné legendy pak dokázaly našeho brankáře překonat jen jednou, takže penaltový výsledek byl pro naše borce určitě lichotivý. V pokračování najdete opět pár obrázků z vydařené akce.

V sobotu 8. 3. 2014 se  naše družstvo žáků zúčastnilo turnaje v Adamově za účasti pěti  týmů: Adamov, Rudice, Lipůvka, Drnovice, Kuřim. Opět jsme se stali vítězi tohoto klání s těmito výsledky:

RUDICE - DRNOVICE   3 : 1

RUDICE - LIPŮVKA      4 : 0

RUDICE - ADAMOV     3 : 1

RUDICE - KUŘIM         2 : 2

Za tým Rudice nastupovali tito hráči: Stupinský, Matuška, Buchta, Magda, Toncer, Rys, Zouhar, Tatar. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen rudický Radek Toncer.

GRATULUJEME !!!

V sobotu 22. 2. se naše mužstvo žáků zúčastnilo turnaje v hale ČKD Blansko. Turnaj proběhl za účasti družstev z Blanska, Drnovic u Vyškova, Rájce, Adamova a Rudice. Našim borcům se podařilo ze všech zápasů vyjít vítězně, a tím se stali vítězi celého turnaje. Tým Rudice reprezentovali tito hráči: Stupinský, Matuška, Martinásek, Buchta, Zouhar, Štěpánek, Rys (viz foto).

V sobotu 20. července proběhl 12. ročník turnaje v malé kopané. Zúčastnilo se 30 týmů, odehráno bylo celkem 83 zápasů. Vítězem se stalo mužstvo 1. FC Drn (sponzor L. Kalousek, restaurace Tumperek), druhé místo si odváží naši sousedé z Jedovnic, třetí skončili Orel Kotvrdovice a Pepe Lopez z Babic.

Stejně jako v loňském roce se našemu mužstvu mladší přípravky podařilo probojovat až do finálových duelů. Bohužel obě utkání vyhrálo mužstvo Boskovic. Našim nejmladším přesto gratulujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu (v pokračování najdete fotky obou finálových mužstev).

Stejně jako v loňském roce se starší přípravka Rudice umístila ve své tabulce na prvním místě, a bude tedy bojovat o vítěze Okresního přeboru ve své kategorii. Jejím soupeřem je mužstvo z Boskovic. Zveme všechny příznivce rudické kopané - přijďte podpořit naše mladé fotbalisty (plakát).

k získání titulu mistrů republiky v plážovém fotbale! Jejich úspěch ve finále v Sokolově nás těší tím víc, že většina hráčů jsou odchovanci rudické kopané: kapitán mužstva a nejlepší brankář turnaje Honza Matuška, dále Michalové Magda a Kašpárek, David Vymazal, Petr Košťál a Filip Urbánek. Podrobnosti čtěte v článku ředitele ZŠ Jedovnice zde.

Finálová utkání přípravek proběhla 7.6. v Boskovicích, kde naše mužstvo podlehlo domácímu celku 4 : 13. Odvetné utkání se hrálo 11.6. v Rudici s výsledkem 6 : 8. Rudický "potěr" se tak umístil na krásném 2. místě v celkové soutěži přípravek skupin A a B. Pohár a stříbrné medaile přijeli předat zástupci Okresního fotbalového svazu. Našim nejmenším srdečně gratulujeme!!!

za skvělé výsledky a vzornou reprezentaci obce v sezóně a přejeme jim úspěch i ve finálových utkáních. Rádi uveřejňujeme podrobnosti v dopise Honzy Matušky (čtěte zde).

pokračoval moravskými regionálními koly. Mikulov a Boskovice byla další dvě místa, která hostila největší turnaj desetiletých fotbalistů v České republice, E.ON Junior Cup. Do velkého finále, které se hraje 8. - 9. září v Otrokovicích, postupují jako vítězové z Mikulova fotbalisté SK Líšeň a z Boskovic pak domácí borci FC Boskovice.

Rudice Cup - Memoriál Aleše Kakáče - vyhrálo mužstvo 1. FC Drn (restaurace Tumperek), když přesvědčivě vyhrálo všechny zápasy ve své skupině. Ve finále po výsledku 2 : 2 s Kotvrdovicemi rozhodl nakonec penaltový rozstřel ve prospěch nejúspěšnějšího družstva v historii turnaje. Obrázky z turnaje najdete v pokračování a ve fotogalerii.

V sobotu 18. 6. uspořádala TJ Sokol Rudice druhý ročník turnaje "O pohár Karla Jarůška". Turnaje se tentokrát zúčastnila mužstva Rudice, Jedovnic, Lipovce a Černé Hory. Ocenění jednotlivcům i mužstvům předal rudický rodák pan Karel Jarůšek spolu s bývalým hráčem a trenérem FC Zbrojovky Brno panem Fero Miklošem. Vítězem turnaje se stalo mužstvo domácích - Rudice, na dalších příčkách se umístily týmy Jedovnic, Černé Hory a Lipovce.     Kateřina Matušková

byla velkou atrakcí sportovní soboty na rudickém hřišti. Dopoledne hrály přípravky turnaj pod záštitou rudického rodáka a známého fotbalisty Karla Jarůška, odpoledne nastoupila jedenáctka známých osobností proti rudickým "starým pánům". Hosté vyhráli v normálním hracím čase 5:4, ale o výsledek zde vůbec nešlo, všichni se skvěle pobavili. Akci přálo počasí, jak píšeme v příspěvku níže. Fotografie z akce opět najdete v pokračování.

V sobotu 12.6. se rudická přípravka zúčastnila velkého turnaje ve Vyškově pod názvem E-On ČR Junior Cup 2010. Turnaje se zúčastnila mužstva z Brněnska, Vyškovska a Blanenska. Celkem 12 družstev bojovalo o velké finále, které proběhne ve Starém Městě. Byli jsme nalosováni do skupiny II., kde hráli Rousínov, Bučovice, Pustiměř, Blansko, Rudice a Líšeň. Musím podotknout, že to byl turnaj pro ročníky 2000 a mladší, my máme většinu 2001 a mladší, což u této kategorie je velký rozdíl. Ale naši kluci hráli výborně a všech 13 zaslouží pochvalu. I když jsme se jeli hlavně zúčastnit, nakonec jsme bojovali o umístění, se kterým jsme vůbec nepočítali. Kluci ukázali, že pokud potrénují, mohou hrát vyrovnaně se všemi týmy.

Vyběhat trochu přebytečných kil po vánočních orgiích se rozhodli rudičtí "staří páni". Soupeřem jim byl výběr z mužstev dospělých a dorostu. Počasí téměř ideální, jen poněkud tvrdší terén dával zabrat. Utkání skončilo skórem 5:3 ve prospěch mladých, ale o výsledek samozřejmě nešlo. Přinášíme pár obrázků našich sportovců.

si dopřávají aktivní odpočinek v hokejové hale Blansko.

 

Modrý tým Všichni Červený tým

Přípravka v jarní části hrála soutěž, kde jako jediná držela krok se suverénním Blanskem. Bylo to dáno tím, že vycházel ročník 97, který je na fotbalisty bohatý. Po jejich odchodu jsme již přípravku k soutěžím nepřihlásili, jen trénujeme a hrajeme přátelská utkání.

Žáci se na jaře drželi horní části tabulky. Po odchodu odcházející hráčů se tým teprve dává dohromady a určitě během tří let, které spolu budou hrát, půjdou herně nahoru.

Dorost skončil na jaře druhý a těsně mu unikl postup. Podzim odehrál nejlépe jak mohl, všechna utkání vyhrál a jeho cílem je postup do vyšší soutěže.

Muži udrželi v jarní části soutěž „zuby nehty“ a až doslova vydřená výhra v Lysicích nám dala klid. V letní přestávce se do týmu začali zařazovat dorostenci a po ne úplně dobrém rozjezdu se mužstvo sehrálo a šňůrou výher v prostřední části se v tabulce vyšvihlo na krásné třetí místo.

Co se nám podařilo mimo fotbal?

Určitě stojí za zmínku vysazení 130 ks smrčků v okolí kabin a hřiště, 15 ks javorů v zadní části travnatého hřiště (některé z nich bohužel padly pod sekačkou obecního pracovníka). Vyměnili jsme oplocení areálu směrem ke kapličce. V neposlední řadě jsme zahájili výstavbu sociálních zařízení u kabin.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem trenérům a funkcionářům, kteří se starají o chod celého fotbalu, samozřejmě i naší správcové paní Košábkové za údržbu kabin a všem příznivcům rudické kopané, která příští rok oslaví již 70 let založení.

Jan Matuška

se uskutečnil 19. července 2008, tentokrát na travnatém hřišti, což se projevilo na kvalitě hry a doufejme i spokojenosti hráčů i diváků.

Několik obrázků z akce najdete v pokračování článku.

proběhla za krásného, téměř letního počasí na travnatém hřišti v Rudici. Připomínáme, že šlo o odvetné exhibiční utkání mezi žáky rudického Sokola a hokejisty klubu HC Blansko pod záštitou starostky Blanska paní Králové a starosty Rudice Romana Šebely.

Hokej 1V neděli 16. března se za podpory sponzorů odehrál na Zimním stadionu v Blansku zápas UTKÁNÍ HVĚZD o Pohár starostky města Blanska a starosty obce Rudice. Na led proti sobě nastoupili žáci TJ Sokol Rudice a žáci HC Blansko. Že nejde o obyčejný zápas bylo zřejmé již podle toho, že zatímco žáci HC Blansko reprezentují město v brněnských klubech Kometa Brno, Kometa Group Brno nebo Technika Brno, žáci TJ Sokol Rudice obhajují po zimní části série utkání třetí místo v Okresním přeboru ve fotbale. Své síly tedy přišli poměřit chlapci, kteří se věnují dvěma rozdílným, ale u nás velmi populárním sportům, a kteří ve svých soutěžích dosahují velice dobrých výsledků.

Tradičním zakončením fotbalového roku bylo i letos utkání starších a mladších pánů. Na zasněžené a omrzlé trávě pochopitelně nešlo o výsledek, ale o přátelské rozloučení s rokem 2007. Z akce přinášíme pár snímků.

 

Z fotbaluKopeme trestňák

Podzimní fotbalovou část sezóny ukončil první příděl sněhu, proto první jarní kolo nebylo předehráno na podzim. Naše mládežnická mužstva si vedla velmi dobře.

Přípravka odehrála 9 utkání, z toho 4x výhra, 2x remíza, 3x prohra. Po podzimu 3. místo - skóre 38:17. Nejlepší střelec Tomáš Magda, 19 branek.

Žáci odehráli 12 zápasů, 7x výhra , 2x remíza, 3x prohra, skóre 47:11. Po podzimu 3. místo a 23 bodů. Nejlepší střelec Jakub Čechman s 13 góly.

Dorost odehrál 15 zápasů, 9x výhra, 4x remíza a 2x prohra, skóre 44:17. Po podzimu 2. místo a 31 bodů. Nejlepší střelec Pavel Sehnal, 10 branek.

Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest