Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Rudické slavnosti 2012


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     17.6.2012

V pátek odpoledne byly zahájeny Rudické slavnosti vernisáží výstav v kapli sv. Barbory a v Dělnickém domě. Zahájení v kapli bylo zpestřeno vystoupením smyčcového souboru ZUŠ Jedovnice, v Dělnickém domě, přesněji vzhledem ke krásnému podvečernímu počasí před ním, hrála country skupina Knír. V sobotu slavnosti pokračovaly dopolední výstavou prací žáků rudické školy, která uspořádala Den otevřených dveří a besedu s potomkem pana nadučitele Sáňky.

Další program probíhal v Sadě pod lípou. Bohaté sobotní odpoledne s již tradičním hodovým vystoupením (viz video z Jedovnického videokanálu) bylo zakončeno večerní taneční zábavou.

V neděli proběhl na rudickém hřišti turnaj přípravek pod záštitou Karla Jarůška. V kapli sv. Barbory byla odsloužena mše za rudické občany a rodáky. Návštěva slavností byla díky krásnému, snad "vymodlenému" počasí docela hojná, takže doufáme, že byli spokojeni jak pořadatelé, tak návštěvníci, jak ostatně vyplývá i z prvního komentáře Ing. Matušky z Jedovnic, kterému děkujeme za hezky natočené i sestříhané video.

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest