Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Běh kolem Klostermannovy studánky (výsledky)


Pátý obnovený ročník tohoto tradičního závodu se nesl ve znamení rekordů. Předně to byl rekordní počet účastníků, jak v žákovských, tak v dospělých kategoriích. Na start se na jednotlivých tratích postavilo 58 předškoláků, žáků a žákyň a 82 dospělých v juniorských, mužských a ženských kategoriích.

Za podmračeného, ale teplého podzimního počasí padl i rekord na hlavní trati závodu na 12 km. Absolutně nejlepšího času dosáhl Martin Kleibl ze Slovanu Podlesí, který běžel v kategorii MV 1. Časem 00:43:57 překonal dosavadní rekord trati, který patřil Pavlu Dvořákovi z Biatlonu Prostějov a měl hodnotu 00:45:30. Tento čas překonali ještě další dva závodníci startující v mužské kategorii, Michal Glier – 00:44:22 a Tomáš Večeřa – 00:44:57.

Další rekord zaznamenal počet závodníků z obce Rudice, kterých se na start postavilo celkem 14. Potěšující je, že většina patřila k mladým a dětským závodníkům.

Velký dík patří organizátorům závodu, kterým se podařilo dodržet časový harmonogram, který byl postavený pro menší počet účastníků. O kvalitní služby se postarali členové oddílu kopané TJ Sokol Rudice, jak v přípravě zázemí běhu ve fotbalových kabinách, tak v poskytnutí občerstvení v kiosku „U rohového praporku“.  Sportovní zařízení TJ Sokol Rudice i areál Sadu pod lípou byly v sobotu a v neděli svědky pohybu, který byl určený široké veřejnosti.

Eduard Hofmann

Přehledné tabulky výsledků si můžete stáhnout v příloze ve formátu XLSX.

        Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest