Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Divadlo v Rudce


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     24.11.2013

V pátek 22. listopadu uspořádala svozová firma AVE předvánoční posezení v obci Rudka, na které byli pozváni zástupci obcí a firem, pro které AVE zajišťuje svoz komunálního odpadu a další služby. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení "Ródských ochotníků" v sále místní hospody, kde předvedli svoji verzi pohádky "O chytrém Honzovi".  Je až neuvěřitelné, co se podaří v malé obci, která má jen 360 obyvatel...

Soubor, který se snaží obnovit místní tradici lidového divadla, hraje teprve třetím rokem, a už má za sebou dvě úspěšná představení: "Sněhurku, jak ji neznáte" a "Mrazíka". Všechny hry jsou samozřejmě uzpůsobeny místním poměrům a jsou více parodií, než vážným divadlem, ale to je právě to, co je na nich nejkrásnější. Soubor pod vedení paní Yvety Němcové hraje s chutí a vděčné obecenstvo to dokáže ocenit smíchem i potleskem. Z hereckých výkonů nás zaujali bratři Jirglové (Vráťa v multiroli mlynáře a vodníka, Mirek jako skvělý komediální Honza), perfektně hrála také paní mlynářka.

Nevím, zda by se takto pojatá hra dala předvést i jinde, než v domácím prostředí sálu vesnické hospody, ale přál bych si, aby podobné nadšené výkony byly k vidění i v naší obci - technické zázemí bychom na to měli, teď ještě sehnat ochotné lidi - pravé OCHOTNÍKY, jaké jsme mohli vidět v Rudce - děkujeme! (JK)

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest