Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Předvánoční návštěva z Fallbachu


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     9.12.2007

Místo pro vánoční strom před školou

 

Stalo se už milou tradicí, že druhou adventní neděli k nám přijíždějí zástupci družební obce Fallbach z Rakouska, aby věnovali dětem z rudické školy vánoční stromek. Tentokrát přijel starosta pan Nagl (na obrázku uprostřed) s kolegou, a kromě označení místa, na kterém bude stát stromek, se věnovali i jednání se zástupci obce ohledně možných budoucích společných aktivit.

 

 

Schůzka na OÚ

Milou návštěvu uvítal na obecním úřadě starosta Roman Šebela. Na schůzce, které se zúčastnili za Rudici místostarosta Bohumil Kubeš, radní Ivana Neumannová a Vlastimil Jeřábek, a zastupitel Josef Klimosz, byly dohodnuty podrobnosti ohledně příští olympiády mikroregionů, která se bude konat v Laa a.d.T. a v okolí, dále jsme pozvali fallbašské hasiče k účasti na letních oslavách 120 let SDH Rudice a na tradiční Dny železa.

 

U oběda

Zástupci Fallbachu přišli s velmi zajímavým návrhem uspořádat vzájemně "Dny obcí", tedy Den Fallbachu v Rudici na jaře, spojený s ochutnávkou fallbašských vín, a podobně Den Rudice ve Fallbachu na podzim, jehož náplň bychom mohli ještě upřesnit. Naši rakouští přátelé chtějí předvést svým spoluobyvatelům to, co dělá Rudici Rudicí, tj. hornictví, železářství, výzkum jeskyní a geologické nálezy, v návrzích se objevilo i uspořádání určitého tradičního pohoštění. Po společném obědě v salonku resturace Tumperek, kde jsme předvedli ukázky videa z posledních rudických akcí (naše hosty zřejmě nejvíce zaujala "Rudická lávka") jsme se s našimi hosty rozloučili s přáním brzkého shledání v roce 2008.

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest