Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Pohádkový les, Rudice 21.10.2017


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     25.10.2017

Jsou výborní…

V pátek a v sobotu to žilo v Rudici a v celé České republice  volbami do parlamentu ČR. Někteří ne že by nevolili, ale věnovali se trochu jiné populární  záležitosti, a tou je každoroční Pohádkový les pro děti.

Na volby si dospělí vzpomněli snad pouze u scénky „Piráti z Karibiku“...

Když jsem procházel po ulicích, tak jsem přemýšlel, u koho se to dneska slaví ty narozeniny když je všude tolik aut, a pak mě to došlo, nikdo neslaví, je Pohádkový les. Na tuto akci jezdí lidé z širokého okolí. Byli zde i z Brna a dokonce ze Svitav a z Pardubic.

Od doby, a nyní už to můžeme takto nazvat, kdy se tato tradice v Rudici zavedla, se konalo 21 Pohádkových lesů. Do Rudice na Pohádkový les přijelo a přišlo 450 evidovaných dětí a s každým prckem doprovod rodičů a někdy i prarodičů. Každým rokem se počet účastníků zvětšuje, a tak pořadatelé zvažují internetovou registraci z důvodu kratší časové doby při čekání na odchod skupin do Pohádkového lesa. V minulém roce bylo 380 dětí. Proto v letošním roce se pořadatelé připravovali na 400 dětí a dávali si rezervu. A jak už to s dětmi bývá, vždycky vás překvapí.

Protože tato zpráva z důvodu čtení a zabrání místa musí být co nejkratší, a děkování všem, co se na této akci podíleli, by zabralo nejméně třířádkový odstavec, tak chci jménem všech spokojených dětí a dospělých poděkovat všem 65 obětavým lidem. Musíme si uvědomit, že oni do tohoto vystupování a organizování dali kus svého volného času a výborných nápadů. Takže díky všem, a pokud vám to někdo nerozmluví, tak se budeme těšit na  Pohádkový les 2018 (JN).

Výběr z fotek najdete zde.

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest