Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka
4.6.2018

Vážení spoluobčané, sousedé a příznivci Rudice,


v roce 2018 oslavíme 100. výročí vzniku Československé republiky. Zároveň je to 80 roků od odhalení pomníku Tomáše Garrigue Masaryka, který stával v naší obci před školou.

Obec Rudice by si ráda tato dvě významná výročí důstojně připomenula. Záměrem je, aby k 28. říjnu letošního roku byla v Dělnickém domě otevřena výstava k daným tématům.  K tomu, aby se nám to povedlo, potřebujeme vaši podporu a pomoc. Hledáme lidi, kteří mají zájem na osobní účasti při realizaci tohoto projektu. Dále pátráme po dokumentech, ale i věcných předmětech, které jsou z období od roku 1918 až 2018 a souvisejí s Českou republikou a naší obcí.


(Tiskovou zprávu k znovuodhalení sochy TGM v Rudici čtěte zde, článek v Blanenském deníku najdete zde, dobové fotografie a kopie starých pohlednic přinášíme zde, výzvu občanům najdete ve svých poštovních schránkách nebo zde, kdo neviděl pořad o naší soše na ČT24, najde jej zde).

Co všechno hledáme?

  • dokumenty (písemnosti, věci), které se týkají vzniku Československé republiky, protektorátu Čechy a Morava, Československé socialistické republiky, Československé federativní republiky i samotné České republiky,
  • věci z pozůstalosti po vojácích, legionářích ze světových válek (písemnosti, uniformy, vyznamenání, osobní předměty),
  • veškerou fotodokumentaci, která se týká obce Rudice a jejích obyvatel, pomníku T.G.M., a pod.
  • osobní vzpomínky pamětníků,
  • případně i další náměty k dané výstavě.

K veškerým zapůjčeným věcem bude vystaven předávací protokol a po ukončení výstavy budou vráceny majitelům. Za pomoc předem děkujeme.

Garanty projektu jsou: Ludmila Motyčková za Rudickou galerii, Milan Žák za zastupitelstvo obce a starosta obce Roman Šebela, kontaktní telefon 602 729 097, kontaktní e-mail .

Přípravný výbor akcí ke 100 letům vzniku republiky se schází každé liché pondělí v 18 hodin v Obřadní místnosti Dělnického domu. Také sem mohou občané přinést svoje dokumenty a bude jim vydáno potvrzení o zapůjčení.


Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest