Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka
6.5.2019

K uplynulé a nové výstavě v Rudické galerii


Společná výstava výtvarnic Evy Juračkové Molkové a Jitky Fojtové Trefné v uplynulých týdnech zaznamenala velký úspěch. Nadšené jsou samozřejmě i obě výtvarnice. Velkou a neskrývanou radost mám i já, neboť podobnými úspěšnými výstavami zvyšujeme povědomí a atraktivitu Rudické galerie i u dalších výtvarníků a stále častěji získáváme další zajímavé kontakty a tipy na možné budoucí výstavy. To je skvělé. Fotografie z minulé výstavy můžete vidět zde.

Na vlně společných výstav budeme pokračovat i nadále, tentokrát se nám ale představí dva muži, kamarádi a spoluhráči z již legendární rudické kapely KNÍR – Ota Oťas Šimíček a Vladimír Rocker Buchta. V případě Oty Šimíčka je to již tradiční návrat do prostor Rudické galerie, pro Vladimíra Buchtu to je v pořadí druhé představení jeho práce. Poprvé se tak událo na společné výstavě před dvěma lety. Můžete se těšit na inspiraci v podobě nových obrazů obou nadšených tvůrců. Výstava bude zpřístupněna od soboty 18.5. do pondělí 10.6.2019. Plakát zde.

Upozorňuji, že po vzájemné domluvě bude výstava zpřístupněna bez vernisáže, je to především z časových a organizačních důvodů. Příznivci kapely KNÍR se však nemusí obávat, že přijdou o hudební vystoupení své oblíbené kapely. V květnu se nabízí hned dvě možnosti, kde je možné se s KNÍRy setkat. 15.5.2019 se uskuteční akce pořádaná Rudickou knihovnou, která se tak připojuje ke Dni proti rakovině a se kterou je již tradičně kapela spjata, a 25.5.2019 zahrají všem příchozím a kolemjdoucím na Větřáku u příležitosti zahájení turistické sezony. Tak neváhejte a přijďte kulturně pobýt! Ludmila Motyčková

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest