Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka
30.3.2020

Aktuální informace (aktualizace 30.3. večer)


Nouzový stav aktuálně platí od 12. března 14.00 hodin po dobu 30 dní, tj. do 11 dubna. Do 11. dubna byl dnes prodloužen zákaz volného pohybu osob - pobyt na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské či obdobné činnosti a pohřbů, jinak odstup nejméně 2 metry, je-li to možné. Na veřejnosti je také nadále nutné chránit si nos a ústa, výjimku mají děti do 2 let a řidiči, pokud jsou ve vozidle sami. Senioři nakupují ve velkých obchodech nad 500 m² od 8 do 10 hod., v menších omezení neplatí.


Další informace hledejte na stránkách Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva vnitra ČR.


Hřbitov Rudice je otevřen.
Ovšem je třeba i tam dodržovat omezení volného pohybu a pobytu osob na veřejně dostupných místech viz výše.


Doporučujeme seniorům nad 70 let nevycházet zbytečně po dobu nouzového stavu z domovů. V případě potřeby obec spolu s dobrovolníky nabízí pomoc s nákupem potravin, léků a hygienických potřeb. Možnost dovozu jídla, popřípadě výdej z okénka za 70,- Kč z restaurace Tumperek (blíže viz odkaz). Díky rudickým dobrovolníkům jsou na obci textilní roušky k dispozici zdarma. Informujte se u starosty na tel. 602 729 097 nebo e-mailu starosta(zav)rudice.cz.V Charitě Blansko byla z důvodu šíření epidemie COVID-19 zavedena preventivní opatření. Jejich cílem je ochránit klienty, pracovníky charity i veřejnost. Většina služeb nepřerušila provoz, některé služby však mají omezený režim. Nabídku služeb najdete v příloze. Aktuální informace, jak Charita Blansko funguje v době karantény, najdete na https://blansko.charita.cz/.


Na webové adrese https://koronavirus.jmk.cz/ v sekci sociálních služeb naleznete odkaz na dobrovolnické organizace, které nabízí svoji pomoc. Odpovědnost za dobrovolníky nesou dobrovolnické organizace.


Aktualizované informace
o počtu nakažených podle okresů uvádí denně Krajská hygienická stanice JmK (odkaz).


Rudická galerie: Plánovanou výstavu speleologa a fotografa pana Zdeňka Motyčky je bohužel nutné v nastalé situaci zrušit. Ta proběhne v náhradním termínu v měsíci září 2020. Bližší informace budou včas zveřejněny. S díky za pochopení, Ludmila Motyčková.Muzeum Větrný mlýn
a rudická knihovna budou do odvolání uzavřeny. Do odvolání  bude uzavřen i sběrný dvůr.


Informace Krajského úřadu JmK (odkaz).

Opatření České pošty k bezkontaktnímu doručování zásilek (v příloze).


Z důvodu koronaviru budou všechny jeskyně v České republice od 13. 3. 2020 do odvolání uzavřené. Pro aktuální informace sledujte internetové stránky www.caves.cz. Dům přírody Moravského krasu je také dočasně uzavřen.


Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest