Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka
2.7.2020

Zprávy z Rudické galerie - aktualizováno

 

Od poslední výstavy v Rudické galerii již uběhl nějaký ten týden. Plánů bylo hodně, avšak neplánovaně do našich životů zasáhla epidemie koronaviru. Jsem velmi ráda, že mohu opět ohlásit obnovení její kulturní činnosti a pozvat vás na nové výstavy.


Tou první, která bude zahájena tento týden v pátek 3.7.2020 v 17 hodin, se nám představí brněnská výtvarnice Pavla Dvorská. Absolventka oboru vědecké ilustrace a poté kresby a grafiky na FAVU v Brně nás vtáhne do svého tvůrčího světa inspirovaného především přírodními motivy. V Rudické galerii budete mít možnost obdivovat její černobílé kresby a grafiky stromů z různých koutů světa. Část výstavy se věnuje i knižní ilustraci pro knihy A.E. Poea a G. Apollinaira. Kromě jiného spolupracuje na tvorbě naučných stezek s přírodní tématikou a při tvorbě výukových materiálů. Je dlouholetou pedagožkou ZUŠ Kvapilova a nově i SŠ uměleckých řemesel v Brně. Na jejím facebookovém profilu máte možnost vidět další část její tvorby, především barevné detailně propracované kresby stromů, květin a zvířat, které v Rudické galerii vystaveny nejsou.


Plakát k výstavě najdete zde a v příloze.


Upozorňuji, že vernisáž výstavy se s milým hudebním doprovodem Sáry Nové, uskuteční na travnaté ploše u dětského hřiště. V případě špatného počasí v obřadní síni Dělnického domu. Doba trvání výstavy 3.7. – 20.7.2020. Přístupna bude v tradiční dny a hodiny sobota – neděle/13 – 17 hod. a v pondělí přes knihovnu 17 – 18.30 hod.

Další přesunuté výstavy, na které se můžete těšit, jsou: květinové obrazy Anny Procházkové Naništové v srpnu a uvedení do podzemních světů prostřednictvím fotografií pana Zdeňka Motyčky v září. Jste srdečně zváni na všechny výstavy. Přijďte opět kulturně pobýt a podpořit tak činnost Rudické galerie! (LM)
Dokument: PDvorska.pdf

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest