Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka
22.7.2020

Nová výstava v Rudické galerii


Tentokrát ani v srpnu nezůstanou prostory Rudické galerie prázdné. Další přesunutou výstavou se nám představí výtvarnice Anna Procházka Naništová, která pochází z krásné krajiny pod Vysokými Tatrami. A jak sama uvádí: „…kde som mala to šťastie žiť v spojení s naozajstnou prírodou, ktorá ma najviac ovplyvnila ako člověka a v mojej tvorbe…“ Nyní žije a tvoří na Moravě v malé dědince Cetkovice.

V posledních letech je její tvorba spjata především s květy, které jsou pro ni velkou magií. To, jak se člověk rozzáří, pokud je nimi obdarovaný, jak na nás působí v krajině či ve spojení zkrášlení interiéru. Proto i výstava v Rudické galerii je spojena s tématem květin v jejich abstraktní formě. Každý příchozí bude mít možnost nechat se obrazy ovlivnit, uniknout do své fantazie a představ.

Velmi ctěným hostem samotné výtvarnice bude paní Petra Adámková, která svým hlasem dotvoří snovou a magickou atmosféru. Součástí vernisáže pak bude rituál požehnání obrazům, aby se staly zdrojem tepla a příjemně působily v domovech možných budoucích majitelů.

„Malujem celý život pre potešenie mojej duše a pre radost iných.“

Zahájení této rozkvetlé a barevné výstavy proběhne v neděli 2. srpna 2020 od 16h na travnaté ploše u dětského hřiště. V případě špatného počasí proběhne zahájení výstavy v obřadní síni Dělnického domu. Otevřeno bude tradičně každou sobotu a neděli 13 – 17h a v pondělí přes knihovnu 17 – 18:30h, která je nyní v prázdninovém režimu. Trvání výstavy do 24.8.2020. Přijďte nakouknout, podpořit svojí návštěvou činnost Rudické galerie a kulturně pobýt!


Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest