Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Divadlo Járy Pokojského


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     1.11.2009

pod nadací Archa Community předvedlo v Rudici hru autorů Václava Havla a Karla Bryndy Mlýny. Toto divadlo, ve kterém hrají naši postižení spoluobčané, v Rudici dobře známe díky jejich svérázným adaptacím cimrmanovských her dvojice Svěrák - Smoljak. Tentokrát nás překvapili divadlem zcela jiného ražení - režijně, technicky, pohybově i dialogově velmi náročným, se zřetelným filozofickým podtextem, jak je ostatně u 'Havlovek' zvykem. Tradičně však nezůstali nic dlužni svému svéráznému komediálnímu pojetí, tentokrát umocněnému vynikajícím nápadem pro vyplnění nezbytných technických přestávek. 'Pan Vajíčko' a dobové reklamy vyvolávaly salvy smíchu a potlesk diváků, a to nejen nás starších, kterým připomněly dobu (nedávno) minulou, ale kupodivu i mladší generace.

K vlastnímu představení, které je režijním debutem Hynka Latty, snad jen malé připomenutí toho nejlepšího. Ohromný režijní nápad a skvělý výkon představitele vojandy Boženky Libora Doležala, se zpěvem i tancem. Tradičně perfektní Hynek Latta jako podplukovník Sládek se určitě hodně inspiroval Miroslavem Donutilem, a svému vzoru nezůstal nic dlužen. Velice přesvědčivý byl výkon Davida Kalouska jako dobráckého poručíka Horáčka, opravdu jsme si vzpomněli na vojnu, kde snad každý útvar měl takového týpka, ale kde to ten David odkoukal, když na vojně evidentně nebyl? Přidám pochvalu za přesvědčivé ztvárnění vojenského prostředí asistentkami, a to včetně bezchybné mluvy a speciálního vojenského výraziva, kterému prostě obyčejný civil nemůže rozumět. Tohle také nemělo chybu. Drobné technické zádrhele, dané určitou nutnou improvizací v tomto směru, přešli učínkující s přirozenou grácií.

Co dodat? Děkujeme, moc dobře jsme se pobavili a těšíme se na vaše další vystoupení. V kuloárech bylo lze zaslechnout cosi jako Limonádový Joe, že by až tak vysoko? Držíme palce...

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest