Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Pohádková jeskyně


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     30.5.2011

Jak jsme anoncovali i na našich stránkách, uspořádala Správa jeskyní Moravského krasu ve spolupráci s ochotnickým sdružením "Křový" pohádkovou prohlídku jeskyně Výpustek pro rodiče s dětmi. Nedělní akce proběhla v rámci nadcházejících oslav Dne dětí. Účast byla hojná, a i když většina rodičů využila možnost rezervace, přesto stále docházeli další zájemci o vstup. Z pochopitelných důvodů byl prohlídkový okruh podstatně zkrácen. Pro děti bylo připraveno pět pohádkových scének, a na konci obdrželi drobný dárek od "čarodějnic" (omalovánky a lízátko). Dětem se neobvyklá akce určitě líbila, u rodičů si nejsem až tak úplně jistý.

Za jednotné vstupné Kč 60 na osobu, což ve velké většině znamenalo minimálně Kč 180 na rodinu s jedním dítětem (až na malé výjimky doprovázeli oba rodiče) bylo snad možné očekávat více. I když uvážíme, že Správa si kompenzovala výpadek příjmů z běžných návštěv, že něco stálo zajištění akce a dárky pro děti, při tak masové účasti a poměrně rychlém střídání návštěv musel být zisk více než dostatečný. Poloviční vstupné pro děti by bylo podle mne adekvátní.

Na adresu ochotníků ze Křtin si neodpustím malou kritiku: V podobných prostorách jako jsou jeskyně je velmi důležitý hlasový projev herců. V některých případech byl opravdu tristní, a to byly děti celkem klidné. Možná u herců svoji roli hrála i únava z nezvyklého prostředí a častého opakování, možná se jednalo o záskoky neherců, nevím. Dále k dramaturgii, je divné vykládat o drakovi a nakonec ho nemít (alespoň kašírovaného). Dobré bylo využití světelné hudby v návaznosti na "hledání pokladu", ale jinak byla škoda, že se lépe nevyužila kapacita jeskynních exponátů (zvířata, kosti, ohniště...). Zlepšit by se mohly také přechody mezi scénkami, nebylo by od věci, kdyby se do hry zapojily i průvodkyně, které by vhodně namaskované zajistily spojovací slovo.    (jk)

Na závěr několik obrázků...


Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest