Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Tajemství kamene Rödů (přívesnický tábor Rudice 2011)


Kategorie: Kultura     Zaslal: admin     8.8.2011


"Stmívá se. Za chvíli nebude vidět ani na špičku nosu. Začíná pršet. Mám hlad, ale musím šetřit s jídlem, protože zásoby rychle ubývají. Nemám se raději vzdát? Dá se vůbec cestovat divokou přírodou jen s nožem a trochou jídla? Pro svou cestu jsem si nevybral správnou dobu. Mezi domorodci vládne nepřátelství, které na povrch probublává různými bitkami a provokacemi. Díky nim jsem přišel o peníze, zbraně i většinu zásob potravin. Vyhýbám se civilizaci, jak to jen jde. Ale i teď, když sedím hluboko v lesích, mám silný pocit, že mě někdo sleduje..."


Další potíže? Kdepak! Rödská hlídka našla unaveného cestovatele a poskytla mu azyl ve své vesnici. Velké dobrodružství začalo. Nejen pro cestovatele, ale také pro nás.

16 odvážných objevitelů ve třech týmech (Medvědi, Netopýři a Vlci) a 5-ti členný podpůrný tým poprvé otevřeli cestovatelův deník 24. a poslední kapitolu přečetli 30. července 2011.

Každé ráno nás čekala výzva ke spolupráci, odvaze či pomoci druhým, a pak Rödské příběhy plné dobrodružství, akce a také přátelství, úcty k druhým a vytrvalosti. Vyrobili jsme si zvláštní oděv a zjistili, že postoupit v místní škole do dalšího ročníku znamenalo předvést pořádnou dávku mrštnosti, vytrvalosti a síly. Zdolat Rödskou zkoušku z tělocviku se všemi jejími nástrahami v podobě lanové dráhy, skokanské či rychlostní části totiž nebylo nic jednoduchého. Každý mohl na vlastní kůži zkusit, jaké to je mít na sobě sedák, lano a šplhat po skále v místech, kde se není čeho držet. Naučili jsme se, jak postavit speciální závodní vozítko a uspořádali Vehicle Cup Junior.  Jeho vítězem se stal Vlk Vojta Stupinský - s časem 36s.

Mezi tím vším spousta her a radosti z toho, že můžeme být spolu a zkoušet nové věci.

Také jsme pátrali po onom tajemném kameni. Vypravili se na dlooouhou cestu pro mapku do Kostelíku u Býčí skály, která prozrazovala, kde je kámen ukryt, a zdolali spoustu úkolů, než se nám podařilo získat k této mapce vysvětlivky. Pak už chybělo jen najít tu správnou jeskyni a v ní objevit tajemný kámen. Mimochodem vůbec nevypadal tajemně. Když jsme po velkém úsilí rozšifrovali ty zvláštní obrazce, zjistili jsme,.....??? To neprozradíme. Co když i někdo jiný pátrá po tajemství Rödů? V sobotu odpoledne jsme společně i s rodiči dětí oslavili úspěšné zakončení expedice vyhodnocením, odměnami a opečením buřtíků na ohništi za kapličkou sv. Antonína.

Díky dětem za nasazení a zápal, s jakým se vrhaly na všechno nové, díky panu Nejezchlebovi za ochotu zasvětit děti do tajů lezení po skále,  obci i škole za poskytnuté zázemí a podporu.

Za organizační tým Tatarovi

 

Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK Dráček HasíkPálení klestídTest