Hledání na stránkách
Navigace na stránkách


Kontakty
Obecní úřad Rudice
Rudice 7, 67906 Jedovnice
Najdete nás na mapě
GPS: 49°20'22", 16°43'33"
E-mail:obec(zav)rudice.cz
Datová schránka: 9fqa2ej
Tel./fax: (+420) 516 443 528
QR kód: QR kód
Muzeum Větrný mlýn
Tel.: (+420) 602 729 084 Administrace stránek
E-mail: admin(zav)rudice.cz
Království šneka Krasíka

Partnerské klání 2008 - Land um Laa


Loňské přátelské klání mikroregionů se konalo 17. května v Rakousku, v krásném prostředí okolí zříceniny hradu Staatz. Zatím co o pohostinnosti našich rakouských přátel nemohlo být pochyb, poněkud horší to bylo s organizací. Už náš příjezd byl trochu podivný, když na parkovišti, které jsme našli podle mapky, nás nikdo nečekal a tak jsme museli volat o pomoc starostu Fallbachu pana Nagla. V dalším průběhu se ukázalo, že rozdělení sportů na dvě místa, vzdálená od sebe cca 10 km, nebylo nejšťastnější, i když bylo zřejmě vzhledem ke zvoleným disciplínám nutné. Slíbený "pendl" mezi Staatzem a Unterstinkenbrunnem, kde se konala cyklistika, stolní fotbal a tenis, moc nefungoval. Autor tohoto článku zůstal ve Staatzu, takže promítání dole a první dvě části fotogalerií tomu odpovídají. Později, po návratu druhé části naší výpravy, jsme se dozvídali další organizační problémy: nebylo například jasné, že první kolo cyklistického závodu, původně míněné jako seznámení s tratí, bylo vlastně už ostré, a naši stolní tenisté strávili nejméně dvě hodiny času čekáním na volné stoly, když v sále probíhala jiná sportovní akce.

K naší účasti: Lukostřelba, to bylo pro nás zřejmě největší překvapení. Všechny týmy kromě našeho měly mezi sebou aktivní lukostřelce s perfektním vybavením. My jsme tohle sportovní náčiní viděli a drželi v ruce poprvé v životě!, a jenom díky obětavé paní Kateřině Malypetrové z Jevišovky, která nám zapůjčila pár tréninkových luků a šípů, jsme se mohli také zúčastnit závodu. I přes snahu se náš výkon nedal se soupeři srovnat, takže jsme zaslouženě skončili na čtvrtém místě. Pro zajímavost, střílelo se vždy 5 x 3 šípy ze vzdálenosti 25, 20 a 15 m, celkem tedy 45 střel, maximální počet bodů byl na družstvo 4 x 450, tj. 1800, my jsme měli celkem 701 bodů, naši soupeři 1300 a více.

Dalším a podstatně úspěšnějším týmem byli naši "učitelští" - plážoví volejbalisté. Po přesvědčivém vítězství nad Laa i Mikulovem hráli velice vyrovnané a napínavé finále s Hrušovany, které skončilo 2 : 1 ve prospěch našich soupeřů. Projevila se dravost mládí a lepší sehranost týmu hrušovanských. I tak patří našim zástupcům plné uznání za perfektní výkon.

V terénním běhu kolem Staatzu naši obsadili 2. místo v kategorii do 40 let, 2. a 3. místo v kategorii nad 40 let, a naše ženy obsadily skvělé 1. a 3. místo. Blahopřejeme!

Podrobné výsledky viz níže. Celkově zvítězili Mikulovští, na druhém místě se umístil region Hrušovansko, my jsme byli třetí a naši rakouští hostitelé už tradičně čtvrtí. Samozřejmě že výsledky potěší, ale nejsou tím nejdůležitějším. Jde o vzájemné poznávání, utužení přátelských vztahů, a to i přes (bývalé) hranice států. Už se těšíme na příští rok, kdy budeme pořadateli my v Rudici. Na závěr snad můj osobní pocit: Mám dojem, že tato akce je pouze na okraji zájmu běžného obyvatelstva příslušných regionů. Nebýt aktivity pár nadšenců, asi by se nic podobného, i přes drobné chybky, nedalo uspořádat. Snad se to propříště zlomí, doufejme, že Olympiáda 2009 se stane záležitostí všech obyvatel Moravského krasu.

 

 

vysledky_697
        Návrat
Vaše cesty k bezpečí Krizový portál JmK